Gümüş Çorap ( 3 Çift ) Kampanya

Marka: Medikal Malzemeleri

Fiyat: 70,00 TL

ANTIBAKTERIYEL, ANTIMIKROBIYAL ÖZELLIGI

Üründe kullanilan gümüs ipligi, karsilastigi bakteri ve mikrobun hücre duvarini geçerek hücre zarindaki mikrop ve bakterinin DNA?sini bozmaktadir. Böylece her 50 saniyede bir çogalan mikrop ve her 20 dakikada bir ikiye katlanabilen bakterilerin üremesini engellemektedir.

Gümüsün ortaya çikardigi elektronlar, hücre zarini yirtarak kumas üzerinde mikro organizmalarin DNA ve RNA?sinin kendilerini tekrarlayarak çogalmalari özelligini yok eder. Bakteri ve mantarlar zarlari bölünerek çogaldiklari için zarlari yirtildiginda çogalmalari engellenmis olur. Böylece mikrobik aktiviteyi etkisiz hâle getirir.

1 saat içinde bütün bakteri ve mantarlari %99,9 oraninda öldürür. 400?den fazla bakteri ve mantar çesidine karsi etkilidir.

Gümüs bakterilerin bagisiklik kazanmasina izin vermez. Bakterilerin yasamlarini sürdürebilmeleri için sicaklik, nem ve bu sartlari hazirlayan yüzeylere ihtiyaci vardir. Bu nedenle çoraplar bakteriler için ideal bir ortam olusturur. Gümüs bu mikroorganizmalari uzaklastirarak koloniler meydana getirmelerini engeller.

Gümüs amonyagi ve dogalligi bozulmus (denatüre) proteinleri nötralize ederek antibakteriyel etki saglar.

Bonny Silver Çoraplarinin Antibakteriyel,Antimikrobiyal etki gösterdigi ayni zamanda ayak mantarinin olusmasina engel oldugu,olusan ayak mantarinin iyilesmesinde önemli etkisi oldugu bilimsel olarak kanitlanmistir.

DIYABETIK ÖZELLIGI

Diyabetli kisilerde diger kisilere göre ayak bakimi çok daha önemlidir. Kan sekerinin sürekli yükselmesi tüm vücutta oldugu gibi ayaklarda da olumsuz etkiler dogurur. Diyabet rahatsizligi damar duvarlarini bozarak damarlarin hasar görmesine ve ayaklara giden kan miktarinin azalmasina neden olur. Tedavisiz ve kontrolsüz diyabette bacak ve ayaklardaki sinirlerin islevleri bozulmakta, agri, sicaklik ve dokunma hissinde azalma ve duyu kaybi olabilmektedir. Böylece ayaklardaki yaralanmalar hissedilmemekte, fark edilememektedir. Unutulmamasi gereken nokta; vücudun agirligini tasiyan ve en çok baski altinda kalan ayaklarin, yaralanmalara en açik organlarimiz oldugudur.

Bonny Silver çoraplari saf gümüs iplikten diyabet hastalari için özel üretilmistir. Saf gümüs iplik teknolojisi sayesinde, ayaginizi sicak tutar. Antibakteriyel ve Antimikrobiyal özelligi sayesinde ayaginizda olusabilecek yara ve enfeksiyonlarin önüne geçer.Gümüs metalinin tedavi edici özelligi sayesinde ayaginizda bulunan yaralarin ve enfeksiyonlarin en kisa sürede mikrop kapmadan iyilesmesini saglar.

Bonny Silver diyabet hastalari için özel üretilmis lastigiyle ayaginizi sikmaz, kan dolasimini engellemez ve ayak bileginize kadar olan gümüs bölge sayesinde ödem olusumunu engeller. Dikissiz burun özelligi sayesinde ayaginizi tahris etmez.

ANTIKOKU ÖZELLIGI

Gün boyu vücudumuzun yükünü tasiyan ayaklarimiz çesitli nedenlerle terler ve koku yapan bakterilerin çogalmasi için uygun ortami olusturur.Bonny Silver Saf Gümüs Iplik ve dogal liflerden üretilmis çoraplar ayaginizin hava almasini saglayarak ayaginizin terlemesini engeller.

Gümüs iplik ter ve ayak kokusu yapan bakterilerin üremesini ve çogalmasini önler. Gümüs, ter(amonyak) ve yapisi bozulmus (denatüre) proteinleri nötralize eder, bakterilerin birlesiminden meydana gelen koku moleküllerini antibakteriyel özelligiyle ortadan kaldirir.

TERMODINAMIK ÖZELLIGI

Gümüs, Dünyadaki en iyi yansitma ve iletkenlik özelligine sahip elementtir. Bu özelliklerinden kaynaklanan termodinamik yapisiyla ayaginizi yazin serin, kisin sicak tutar. Gümüs iplik, vücudunuzdan çikan isi enerjisinin %95?ini kaynagina geri yansitir ve termal enerjiyi depolayip dagitir. Böylece ayaginizi soguk havalarda sicak tutar. Gümüs iplik isi iletkenligi sayesinde sicak ortamlarda ayaginizdaki isiyi dis ortama dagitir, böylece ayaklarinizi serin tutar. Gümüs ipligi ter bezlerini dogru oranda çalismasini saglayarak vücudunuzun isi dengesini düzenler.

MANTAR ve EGZAMA ÖNLEYICI ÖZELLIGI

Mantar ve egzama rahatsizligindan en çok olumsuz etkilenen organlarimiz ayaklarimizdir. Mantar ve egzama rahatsizliginin ortak yönleri deri hastaliklari olmasidir. Bu iki önemli rahatsizliginin olusmasina sebebiyet veren birçok faktör bulunmaktadir. Ayaklarimizda olusan çesitli bakteri ve enfeksiyonlara bagli olarak bu rahatsizliklar gelisim göstermektedir.

Bonny Silver, saf gümüs iplik teknolojisinin sahip oldugu antibakteriyel ve antimikrobiyal etkisi ayagimizda olusabilecek bakteri ve enfeksiyonlarin önüne geçmektedir. Termodinamik özelligi sayesinde ter bezlerini dogru oranda çalismasini saglayarak bakteri olusumunda en önemli faktörü yani teri engelleyerek saglikli bir kullanim saglar.

Bonny Silver?in önceden olusmus mantar ve egzama rahatsizliginin tedavi sürecinde de tedavi destek ürünü olarak kullanilmasi tavsiye edilir.Bu etki klinik ortamda test edilip kanitlanmistir.

ÖDEM GIDERICI ÖZELLIGI

Gümüs ipliginin ten ile temas ettigi kisim boyunca elektriksel sebeke dolayisiyla elektromanyetik alan olusturmasi söz konusudur. Bu etkiyle temasta bulunan bölgedeki kanin akis hizi artmakta ve bölgedeki ödemlerin azalmasi saglanmaktadir.

Elektrik akiminin geçtigi ortamda manyetik alan olusturur. Manyetik alanin kan dolasimini arttirici ve ödemi azaltici etkisi bulunmaktadir.Artan kan akisi ayak bölgesinde olasi ödemleri engeller ve konforlu bir hayat sunar.

ANTISTATIK ÖZELLIGI

Stres kavrami günümüzde yasam tarzlarini etkileyen en önemli olumsuzluklardan biridir. Stres hem toplumsal hem de bireysel yasami biçimlendirmekte, organize etmekte, hatta yönlendirmektedir. Stres günlük hayatin her asamasinin bir parçasi duruma gelmistir. Öyleyse stresle yasamayi ögrenmek,stresin etkilerini en az indirmeye çalismak gerekmektedir.Bonny Silver kullanicilarina daha az stresli bir yasam öneriyor.Nasil mi;

Gümüs metali, bilinen metaller arasinda en yüksek iletkenligi sahip elementtir.

Bonny Silver, gümüs iplik teknolojisi anti statik özelligi sayesinde vücudda biriken statik elektrigi yalitarak yorgunluk hissini azaltir ve daha rahat bir kullanim saglar.

Seyahat esnasinda hava degisimden dolayi olusan durgun elektrik yükünü gümüs iyonlari vasitasiyla dagittigi için seyahat çorabi olarak da tavsiye edilir.

ELEKTRODINAMIK ÖZELLIGI

Günümüzde teknolojide yasanan hizli gelismeler sonucu elektronik cihazlarin (Tv, Radyo, Bilgisayar, Cep Telefonlari, Küçük Ev Aletleri?) yayginlasmasi ile bu cihazlardan yayilan radyasyon elektromanyetik kirlilige sebep olmustur. Saglikli bir yasam için bu kirlilikten bilinçli sekilde korunmak oldukça önemlidir.

Bonny Silver Gümüs Çorap ile gümüs metalinin yüksek yansitma özelligi kullanilarak elektronik cihazlardan yayilan elektromanyetik radyasyonun insan vücuduna etki etmesi büyük ölçüde engellenmistir.

TEDAVI EDICI ÖZELLIGI

Gümüs elementi eski çaglardan beri tedavi amaciyla kullanilmaktadir. Özellikle yara tedavisinde kullanilan gümüs enfeksiyon riskini ortadan kaldirir. Saf Gümüs Ipligi kullanilarak üretilen Bonn Silver Çoraplari, Tedavi sürecini destekler, ödem ve egzama hastalari için de tedavi edici özellige sahiptir. Gümüs ipligi teknolojisiyle ayaktaki kan dolasimini dengeler .

KALICI ETKI

Bonny Silver bazi kimyasal gümüs iyonu uygulamalariyla yapilmis gümüs çoraplardan degildir, gümüs metalinin kendisi kullanilmistir. Çoraptaki gümüs metali gözle görülebilir ve hassas dedektörlerlele tespit edilebilir.Bu sebeple gümüs iplik teknolojisiyle ürüne kazandirilan tüm özellikler yikama islemiyle etkisini kaybetmez, ürünün ömrü boyunca tüm özellikler kalicidir.

%100 DOGAL

Bonny Silver markasini gördügünüz tüm ürünler saf gümüsten yapilmis gümüs ipligine sahiptir, herhangi bir kimyasal ve zararli madde içermez, tamamen dogaldir ve alerjik degildir.

BONNY SILVER FARKI

Bonny Silver, sadece ayak sagligina yönelik saglikli ve konforlu çoraplar üretmektedir. Bonny Silver?in tüm ürünlerinde bizzat gümüs metali %10?un üzerinde kullanilmistir . Gümüs metali hem hassas dedektörlerle tespit edilebilir hem de çiplak göz ile rahatça görülebilir. Bazi kimyasal gümüs iyonu uygulamalariyla veya gümüs elyafi kullanilarak yapilan ürünlerden kesinlikle farklidir. Hem ürün özelliklerinin kalici olmasi hem de gümüs elementinin sagladigi faydalardan tam anlamiyla yararlanilmasi için özel olarak tasarlanmistir.

KIMLER KULLANMALI ?

· Diyabet hastalari

· Ayagi terleyen ve üsüyenler

· Ayaginda mantar, egzama ve ödem olanlar,

· Ayak kokusu problemi yasayanlar,

· Yara tedavisi görenler,

· Hamileler,

· Askerler,

· Sporcular,

· Uzun seyahat yapanlar,

· Gün boyu ayakta olanlar,

· Ayak bakim ve sagligina önem verenler?